Web Tabanlı Muhasebe Programı Nedir ?

muhasebe yazılımları

Web Tabanlı Muhasebe Programı Nedir ?

Muhasebe programı, bir işletmenin muhasebe süreçlerinin takibinde kullanılan programlardır. Toptancıdan perakendeciye, bakkaldan süpermarkete, mağazadan hizmet satan şirketlere, satış yapan her türlü işletmenin satış takibi, stok takibi, satış sözleşmelerinin oluşturulması ve takibi, faturaların düzenlenmesi ve takibi, gelir gider takibi ve bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için ticari yazılımlara ihtiyacı vardır. Bu tarz işlemlerin takibi manuel olarak ya da MS Excel üzerinden yapılmaya çalışılsa da bu iş için geliştirilmiş ticari yazılımların kullanılması işletmenin zaman ve kaynak tasarrufu yapmasına yardım edeceği gibi hassas ve önemli hesaplamaların hataya mahal bırakmaksızın yapılmasını da sağlamaktadır. Bu sebeple her ölçekten ve sektörden işletmeler, muhasebe programlarını tercih etmektedir. Muhasebe programları ön muhasebe ve genel muhasebe işlemlerinin yapılması için işletmelere ihtiyaç duydukları takip sistemini ve hesaplama araçlarını sağlamaktadır.

Muhasebe programları ile hangi işlemler yapılabilir?
Muhasebe programlarında aşağıdaki işlemler ve daha fazlası yapılabilir:

Alım – satım işlemlerinin takibi
Fatura yazılması ve takibi
İrsaliye takibi
Bankacılık işlemleri
Stok takibi
Kasa işlemleri takibi
Hizmet ve masraf işlemleri takibi
Personel cari işlemleri
Cari hesap takibi
Sayım işlemleri
Barkod işlemleri
Muhasebe programı çeşitleri nelerdir?
Günümüz itibariyle piyasada çok farklı işletmelerin çok farklı ihtiyaçlarına cevap vermesi için tasarlanmış, özgün muhasebe programları bulmak mümkündür. Piyasadaki kimi programlar küçük ölçekteki işletmelerin ön muhasebe ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflerken kimi programlar da daha geniş kapsamlı özellik ve araçlar sunarak daha büyük ölçekteki işletmelerin muhasebe ihtiyaçlarının tamamını karşılamayı hedeflemektedir. Bu sebeple piyasadaki farklı ticari muhasebe programları hakkında genel bir fikir sahibi olmanız, işletmenizin ihtiyaçlarına en uygun ticari muhasebe programını seçmeniz için size yardımcı olacaktır

Ön muhasebe programları, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ön muhasebe ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen programlardır. İşletmelerin faturalarının, e-faturalarının, e-arşiv faturalarının, gelir ve gider hesaplarının, ciro hesaplarının, irsaliyelerinin takibini yapmasını sağlayan ön muhasebe programlarında kolay kullanılan, telefon ve bilgisayar gibi farklı cihazlardan da erişilebilen, anlaşılır bir ara yüze sahip olanlarını tercih etmeniz sizin ve işletmenizin yararına olacaktır. Piyasada ücretli ve ücretsiz ön muhasebe programları bulmak mümkündür. Bu programlar
masaüstü programları olabileceği gibi web tabanlı uygulamalar da olabilir.

Ticari muhasebe programlarının bir üst segmenti olan ticari ve mali müşavir muhasebe programları, ön muhasebe programlarıyla karşılaştırıldığında daha geniş kapsamlı özellik ve araçlarıyla dikkat çekmektedir. Bu programlar profesyonel mali müşavirlerin ve daha büyük ölçekli işletmelerin muhasebeye dair ihtiyaçlarını tek çatı altında toplamayı ve kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Ticari ve mali müşavir muhasebe programları masaüstü programlar olabileceği gibi web tabanlı da olabilir.

Web tabanlı muhasebe programları, işletmenizin yeni çağa ayak uydurmasına yardımcı olacak, kullanımı kolay, dinamik muhasebe programlarıdır. İşletmenizin bütün muhasebe işlemlerini tek çatı altında toplayan web tabanlı muhasebe programlarının öne çıkan özelliklerinden belki de en önemlisi, her cihazdan ulaşılabilir olmalarıdır. Sektörün başlıca muhasebe programlarından OzBilgSoft web tabanlı muhasebe programlarına örnektir. Bu programlara ister telefonunuzdan, isterseniz de Mac ya da Windows bilgisayarınızdan her an, her yerden ulaşabilirsiniz. Böylece fatura oluşturma ve yazdırma, barkod takibi, online tahsilat, kasa takibi, banka hesapları takibi gibi bütün mali operasyonlarınızı tek tıkla yönetebilir ve takip edebilirsiniz.

Web tabanlı OzBilgSoft muhasebe programını ücretsiz test edebilirsiniz.

Web tabanlı muhasebe programlarında işletmenizin verileri online ortamda ve güvenilir koşullarda saklandığı için şirket cihazlarınızda sorun yaşasanız bile veri kaybetmezsiniz. Olası teknik sıkıntılar ne müşterilerinize, ne de şirketinizin işleyişine yansır. Vakit ve nakit kaybetmeden, her durumda operasyonlarınıza sorunsuzca devam edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (1)

  • OzBilgSoft

    Anında Her Yerden Erişebileceğiniz Ön Muhasebe Yazılımı ile Her şey Çok Kolay ve Hızlı Olacak

    5 Mayıs 2021 , 12:06

Yoruma kapalı.